آموزش

لپ تاپ ریفربیشد

لپ تاپ ریفربیشید

ریفربیشد چیست؟

محصولات ریفربیشد، محصولاتی اند که بطور ذاتی اصلی محسوب می‌شود اما بنا به دلایل زیر دوباره در کارخانه اصلی قرار گرفته و با نشان ریفربیشد عرضه شده و به همین دلیل تولید کننده آن را با قیمت به مراتب نازلتری عرضه می‌کند.

دلایلی که لپ تاپی ریفربیش میشود؟

  • لپ تاپ های که در مرحله‌ی تولید دچار مشکل شدند . و یا خط و خش و نقایص ظاهری کوچک و جزئی دارند هم در طبقه محصولات ریفربیشد قرار می‌گیرند.
  • لپ تاپهای  که تولید زیادی داشتند .و به مدت طولانی در انبار مانده و به فروش نرفته‌اند. (هنگامی که مدل‌ها از رده خارج شوند و مدلهای جدید جایگزین شوند.)
  • در شرایطی که در هنگام حمل کالا، به کالا آسیب هایی وارد شده باشد؛ شرکت سازنده ی ، اجناس را تعمیر کرده  و کالا را به عنوان لپتاپ ریفربیشد به بازار عرضه می‌کند.
  • اجناس ویترینی هم در دسته‌ی کالاهای ریفربیشد قرار دارند. نمایندگی‌های فروش، کالاهای ویترینی را با تخفیفات زیادی و به عنوان ریفربیشد می فروشند.

راههای شناسایی لپ تاپ ریفربیشید

  • یکی از راه‌های شناسایی کالای ریفربیشد، برچسب زرد یا قرمزی است .که در پشت کالا و روی جعبه آن زده شده است. که روی آن نوسته شده است. ریفربیشد. البته در بیشتر موارد فروشنده‌ها این برچسب‌ها را از بین می‌برند . تا به آسانی قابل شناسایی نباشد.
  • یادداشت کردن شماره سریال و وارد کردن آن در سایت سازنده است. بیشتر برندها به این وسیله ریفربیشد بودن و یا نبودن کالا را به شما گزارش می‌دهند. البته این مورد هم قابل دست کاری است اما به هر حال میشه اعتماد کرد.
لپ تاپ ریفربیشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *